H O K K A
Haber Yazılımında Kampanya İncele
3 Nisan 2017

Ebay Ana Sayfasını Yeniden Tasarladı

Dünya’nın en gelişmiş ve en fazla kullanıcısına sahip olan Ebay daha fazla kullanıcı dostu tasarımını yayına aldı.Kullanıcılarına hem alışveriş hem ilgi alanları alışverişlerinde daha kolay kullanım sunmaya hazır.

2013 yılında açık artırma sitesinin kullanıcı dostu olmayan ana sayfasını yeniden tasarlayan ebay alışkanlıklara dayalı ilgili ürünleri ana sayfasında daha fazla göstermeye karar verdi.Ziyaretçilerine adil miktarda her ürünü gösterime sunuyor bu sayede hem kullanıcı ham dataya ulaşıyor ve istediğini gözler önüde tutuyor.

Dört tasarım firması ile çalışıp oylamaya tasarımlarını oylamaya sunan Ebay en fazla oylamayı alan tasarımı kodlama kısmıan geçmiş durumda.

Bu girişimin arkasındaki fikir, yalnızca ziyaretçilerin kullanıcılara yaptıkları gezinti ve alışverişi davranışlarını geliştiren daha iyi bir kullanıcı deneyimi.

Yatay resim atlı karoselleri, bu yeni görünümün ayırıcı bir özelliğidir; Bir çeşit kart tabanlı organizasyonda diğerinin üzerine yığılmışlardır. Satırlar, kullanıcıların yakın geçmişte incelediği ürünler, alışveriş yapanların izledikleri öğelerin bir listesinde yer alan ürünler ve eBay algoritmasının kullanıcılara önerdiği eBay mağazaları ile hem ürün hem de eBay mağazaları arasında sıralandı.

Yeniden tasarlanan bu ikinci girişim ile dört yıl önceki başarısız olan arasındaki en büyük fark, kullanıcıların satıcıları takip etmesi veya ürün kaydetmesi gerekliliğinin bulunmamasıdır. Böyle bir gereklilik, sitenin kişiselleştirilmesini arttırmaya yönelik bir bıçak takımı olsa da, son yeniden tasarım girişimi için yoksul UX’e katkıda bulunan şeydir.

Aynı zamanda, eBay’in kişiselleştirmeden uzak durduğunu düşünmeyin.

En yeni kişiselleştirme planı, eBay’in malların herhangi bir listeleme yerine ürün türüne göre sıralanmasına yönelik bir girişim içerir. Şirket, bu değişikliğin kötü UX’u kişiselleştirme konusundaki daha önceki girişimlerden çözeceğini umuyor.

EBay’in Amazon gibi diğer e-ticaret perakendecilerine göre büyük avantajı, başka hiçbir sitede bulamadığınız daha nadir ürünler içermesidir. Elbette, eBay’in yeni kişiselleştirme tasarımı ziyaretçilerin nadir bulunan ürünleri nahoşsuz bulmadan hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına izin vermezse, o zaman bu büyük ayırıcı bir tartışma noktası olacaktır.

Şu anda sadece anasayla ile sınırlı olsa da, bu yeniden tasarım, eBay suları test etmek için anasayfa yeniden tasarımını kullandığı gözüktüğü için sonunda tüm sitenin geri kalanına yayılmış olacak. EBay ziyaretçilerinin çoğunluğu ana sayfaya gitmediğinden site genelinde tüm sayfalarda etkili bir şekilde yeniden tasarlanmasını sağlamak sitenin yararınadır. Aslında, Cyber ​​Pazartesi günü, Amerikalı kullanıcıların ziyaretlerinin yalnızca% 17’si eBay’nin ana sayfasında başladı.

Mobil versiyonun 2017 yılının sonundan önce yeniden tasarımın yürürlüğe gireceğini göreceksiniz, bu yılın orta noktasından önce bazen eBay sitesinin tamamını içeri alacak şekilde yeniden tasarım arayın.