H O K K A
Haber Yazılımında Kampanya İncele
5 Eylül 2016

Orijinal ve Yenilikçi Web Düzenleri

“Web Sitesi Düzeni” internet sitenizin en can alıcı noktasıdır. Web sitesi düzenleri ile takipçilerinizi doğru bir biçimde yönlendirebilir, önemli alanları vurgulayabilirsiniz. Web düzeni ya da “layout”, sitenizin görsel çekiciliği açısından da oldukça değerlidir. Takipçilerinizle kurduğunuz empatiyle beklentilere uygun bir düzen yaratmak, onlarda oluşturmak istediğiniz ana fikri doğru bir şekilde aktarmak ve tüm bunların devamlılığını sağlamanın yolu yaratıcı bir düzen oluşturmaktan geçer. Dünyada ve ülkemizde bu kaliteyi yakalamış nice örneği bulabilirsiniz. Sizi bu araştırma zahmetinden kurtarmak ve yaratıcı web sayfaları oluşturmanıza yardım etmek adına bu eşsiz ve ilginç web sitelerinden bazı örnekler göstermek istiyoruz. Hazırsanız başlıyoruz…

Ende

ende

Sizi şaşırtacak bir resim açılışı ile hazırlanmış “dinamik” bir web sitesi düzenindeki önemli bir site. Aşağı doğru kaydırdığınız şeffaf gezinti okuyla sizi meraka sürüklemiş bu sitenin içeriği ile ilgili bilgi sahibi olabiliyorsunuz. İçeriğindeki farklı alanları farklı arka planlarla görebileceğiniz bu sitemiz size ilham verebilir.

Amsterdam Dance Event

amsterdam

Hoş bir şekilde hazırlanmış gezinti bölümünü sitenin sol kısmından takip edebilirsiniz. Etkileyici bir görselle sizi karşılayan bu site içreğine tam olarak oturmuş ve uygun bir düzen halinde hazırlanmış. Hareketli arka plan grafikleri sizi uzun süre ekran başında tutmayı hedefliyor. Göz yormayan orijinal tasarım ikonları ile bu site de incelemeye değer.

Esquire

Esquire

Basitliğin ve sadeliğin bazen ne kadar çekici olduğunu gösterebilen sitelerden biri ünlü Esquire dergisinin web sitesidir. Siyah ve beyazın kontrast olarak kullanıldığı yazılar, göz yormayan bir okuma keyfi sunuyor. Gezinti bölümünün kullanımı oldukça kolay olan bu düzen tasarımında çoğu insanın aşina olduğu, sanki kağıda basılı bir dergi veya gazetenin makale dizilimine benzer site yapısını inceleyebilirsiniz.

Paper & Paint

Paper & Paint

Şık tasarım düzeniyle dikkat çeken Paper & Paint, siz sayfadaki konularda aşağı doğru ilerlerken arka fonda hoş fotoğraf hareketleri sunuyor. Fazla karmaşık olmayan site yapısı ve üst menüsü ile de sitenin içerisinde daha hızlı hareket edebiliyorsunuz. Görselliğin ön plana çıktığı bu site hedeflediği kitleye uygun bir düzen oluşturmuş durumda.

Baumastisch

BaumastischSizi karşılayan harika mini fotoğraflarla geniş bir ürün yelpazesi hazırlayan bir site. Farkı ürünleri veya içerikleri bu şekilde dizayn etmek isteyen tasarımcılara ilham olabilecek nitelikte bir site. Resimlerin üzerine geldiğinizde size içerikle ilgili bir başlık karşınıza çıkıyor. Sadece böyle bir düzenle kalmayan bu sitede açılan menülerde sürpriz slayt gösterileri ile karşılaşıyorsunuz. Nesnelerin canlı görüntüleri tasarıma ayrı bir hava katıyor.

Designer’s Friend

Designer’s Friend

Tasarımcıların Dostu adıyla kurulmuş bu site tam da kitlesine uygun ve özgün bir içerik sunuyor. Sade ve zarif görünümüyle dikkat çeken web sitesinin en ilgin yanıysa, sizi tasarımcıların kullandığı HTML kod görünümüyle karşılaması. Çıkan ana menü üzerinde arama yapmak için yine tasarımcılara hitap eden özel bir klavye sunması siteyi eğlenceli bir hale getirmiş. Web tasarım veya kodlarıyla uğraşan kişilere ilham olabilecek türden bir internet adresi

Impress

Ekran Resmi 2016-09-05 16.54.51

Oldukça sadeleştirmiş ve geniş alanlarıyla dikkat çeken bir internet sitesi. Girişte sizi içreği ile ilgili bilgilendirecek bir düğme sunuyor ve tıklamadan istemediğiniz yazılara gözünüzün takılmasına gerek kalmıyor. Scroll yoluyla aşağı indiğinizde size basit bir menü sunan bu web tasarımı harikasında kitap benzeri bir okuma düzeni sürprizi sizi bekliyor. Katlanan sayfa ve diğer animasyonlarıyla basit ama etkileyici bir görünüm yakalamak isteyenlere örnek olabilecek bu siteyi incelemenizi tavsiye ediyoruz.