H O K K A
Haber Yazılımında Kampanya İncele
12 Mart 2015

Sosyal Medya Pazarlamada 10 Yalan Miti

Sosyal medya organlarında yapılan paylaşımların düzenli olarak bir plan ve program dahilinde olması gerekmektedir. Kullanıcıları bekletmek akılcı ve mantıksal olmamakla beraber sonuçları da faydalı olmayacaktır. Bunun için düzenli paylaşımlar önemlidir.

Çalışma Saatleri

Sosyal medyada iyi bir takip mekanizmasına sahip olmak gerekmektedir. Bunun için 9-5 iş kalıplarından kurtulup 7/24 aktif olmak gerekmektedir. Kullanıcı size herhangi bir soru sorduğunda ona kısa sürelerde dönmeniz gerekmektedir ki bu sayede başarı elde edilerek daha iyi müşteri ilişkilerine sahip olacaksınız.

İlginç İçerik

İçerik çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Kullanıcının ilgi çekici bir şeyler bulması için içeriğinde ilgi çekici bir tarzda olması gerekmektedir. Bunun içinde içerik yönetimi ile iyi bir ilişkide olmak gerekmektedir. Bu sayede daha iyi içeriklere sahip olunacaktır.

Kelime sayıları

Kelime sayıları ideal sayılarda olması gerekmektedir. Aşırı uzun bir anlatım hem sıkıcı hem de etkisiz olacaktır. Bunun yerine daha kısa ve net bir anlatım daha iyi bir algılama süreci getirecektir. Bu sayede daha verimli süreçlere sahip olabilirsiniz.

Olumsuz Yorumlar

Yorumlar sizin için çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Yorumun olumlu veya olumsuz olması durumlarının ikisinde de değerlendirmeye almanız gerekmektedir. Bu size daha iyi bir süreç getirecektir. Kullanıcılarınızın ne düşündükleri sizin için çok önemli olmaktadır ve bu yorumlarla da onları ne düşündüklerini öğreneceksiniz.

Ödemeler

Sosyal medya hesabınızdaki takipçileriniz ile iyi bir ilişki içerisinde olmanız gerekmektedir. Daha geniş bir kullanıcı kitlesi için bu öğe çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bunun için sosyal medya organlarının da takipçi artırmak üzere çalışmaları bulunmaktadır ki bu çalışmalarda ücretli reklamlar vb. gibi yöntemlerle yapılmaktadır.

Sosyal Medya

Sosyal medya desteği pazarlama alanında çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bunun için de pazarlama alanında da sosyal medya desteğini en ideal bir biçimde sağlamanız gerekmektedir.

Ekip Çalışması

Pazarlamalar da ekip çalışması çok büyük bir önem teşkil etmekle beraber verim konusunda çok faydalı özellikler barındırmaktadır. Ekip çalışmalarında motivenin yüksek olmasının yanında iyi bir uyumunda olması gerekmektedir. Bu sayede daha iyi bir iş akışına sahip olmanız mümkün olacaktır.

Google Plus Zaman Kaybıdır Yalanı

Google plus zaman kaybıdır diye bir olgu ortaya çıkmıştır ve bu olguyu destekleyen herhangi bir durum söz konusu değildir. Google plus sayesinde daha iyi bir verim ve etkilik söz konusu olacaktır. Daha iyi bir firma profili adına faydaları bulunmaktadır.

Paylaşımlar

Paylaşımların birbirini destekler nitelikte olmasının yanında kullanıcı odaklı olması da gerekmektedir. İlgi çekici bir şablon ile beraber düzenli aralıklarla plan ve program dahilinde içeriklerin paylaşımı verim sağlayacaktır. Bu sayede daha geniş bir kitleye seslenmek mümkün olacaktır.