H O K K A
Haber Yazılımında Kampanya İncele
12 Mart 2015

Youtube Sayfanızda Başarının 3 Yolu

Youtube de açılan kanallar her geçen gün biraz daha artmaktadır. Youtube bu sayede firmalara ve özel kullanımlara da özel çözümler sunmaktadır. Videolar ile tanıtımlar vb. gibi işlemler kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bunun yanında da geniş kitlelere seslenmek mümkün olmaktadır. Firmalar bu açıdan daha geniş bir kitleye ulaşırken kişisel kullanımlar da aynı oranda kendilerini ve içeriklerinin tanıtmak için bunu değerlendirmektedir. Bu süreçte de verim alabilmek için bazı unsurlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu unsurlar sayesinde youtube kanalınız daha etkili olacaktır. Bu süreçte tasarlanan her şey çok büyük bir önem teşkil edecektir ve özenli ve dikkatli bir biçimde oluşturulmalıdır.

İyi Bir İsim

Milyonlarca insanın kullanıldığı youtube video alanında en fazla kullanılan platformlardan birisi olmaktadır. Youtube de daha geniş bir kitleye hitap etmek içinde öncelikle iyi bir isim seçimi yapmak gerekmektedir. Youtube de ilk olarak isim iyi bir şekilde tasarlandıktan sonra kendinizi iyi bir şekilde ifade edeceksiniz. Youtube de iyi bir isim düşünmelisiniz ki ikinci bir değişiklik biraz zor olmaktadır. Bunun için uzun bir süre kullanacağınız bir isim seçimi yapmanız gerekmektedir. Paylaşımlarınızı en iyi şekilde ifade eden ve sizi en iyi şekilde tanımlayana bir isim gayet akılcı ve mantıksal olacaktır. İsim seçiminiz sizi en iyi betimleyen bir isim olduktan sonra kullanıcılarınız da bu durumdan daha fazla fayda alarak daha geniş kitlelere sesleneceksiniz.

Sosyal Medya

Sosyal medya desteği büyük oranda fayda sağlayacaktır. Sosyal medya hesabınızda paylaşımlarınızı yaparak paylaşımlarınızın daha kolay görülmesini sağlayabilirsiniz. Youtube kanalınız da yapacağınız paylaşımlarınız görülmesi biraz zor olabilir. Fakat aynı paylaşımları sosyal medya da yapmanız daha kolay görülmesini sağlayacaktır ve bu sayede de daha geniş bir kitleye seslenmeniz mümkün olacaktır. Sosyal medyada her gün milyonlarca insan online olmaktadır. Sizin burada yapacağınız paylaşımları ilgi çekici bir şekilde yapmanız youtube kanalınızın abone sayısını artıracaktır. Sosyal medya adresinize youtube iletişim bilgilerinizi de eksiksiz bir şekilde eklemeniz gerekmektedir.

Tanıtım

Kanalınızın manşet kısmına sizi tanıtacak bir video hazırlamanız faydalı olacaktır. Bu sayede kanalınıza giren kullanıcı nasıl bir kanalda olduğunu içerikleri rahat bir şekilde algılayacaktır. İmajınız ve prestijiniz için bu gayet iyi olacaktır. Bu sayede daha iyi bir sürece sahip olabilirsiniz. Bunun yanında arka plan görseliniz de çok büyük bir önem teşkil etmektedir. İyi bir ikon tasarımı ve şık bir tema ile başarı elde edilecektir. İyi bir tanıtım sürecinde olumlu bir profil çizelgesine ihtiyacınız olacaktır. Profiliniz sizi en iyi şekilde ifade eden bir yapıda olmalıdır. Paylaşımlarınız ne hakkında, nasıl bir işlevi var vb. gibi soruların cevabı profilinize entegre olmalıdır.